Ako vytrénovať Vášho psa?

Ak ste práve dostali nové šteňa, gratulujeme! Ak je to Váš prvý pes, vitajte v nádhernom svete vlastníctva psov! Šteniatka prinášajú sú veľa zábavy, ale tiež veľa práce. Existuje veľa vecí, ktoré Vaše šteňa potrebuje, aby sa mu darilo, a správne školenie je jednou z najdôležitejších vecí. Cvičenie šteniat sa však môže zdať byť ohromujúce. Existuje toho toľko, čo sa musí nové šteniatko naučiť. Nebojte sa! Nasledujúce tipy Vám pomôžu prejsť cvičením šteniat tak, že sa Váš nový maznáčik stane šťastným a zdravým členom Vašej rodiny.

Socializácia

Ide o to, aby ste šteňa zobrali von a ono tak stretlo nových ľudí, miesta a situácie. Šteniatka, ktoré sú prispôsobené danej sociálnej skupine majú tendenciu stať sa lepšie prispôsobenými pre ľudí. Mnohé z najbežnejších problémov s chovaním, ktoré vidíme u psov, ako sú agresia, strach a nadmerné štekanie, môžu vyplynúť z nedostatku riadnej socializácie.

Domáci tréning

Väčšina nových majiteľov šteniatok dáva vedúce postavenie na svojom zozname priorít práve domácemu tréningu. Koniec koncov, je to frustrujúce, keď Váš pes spraví svoju potrebu v dome alebo byte. Ak naučíte šteňa na jedlo v pravidelných časoch a je často vyvenčené vonku, budete na ceste k cvičeniu nového šteňaťa. Majte na pamäti, že trest, ako napríklad trenie nosu mláďaťa v jeho výkaloch zvyčajne nemá požadovaný účinok.

Zadržanie

Šteňa by sa nemalo držať vo svojej prepravke dlhšie ako niekoľko hodín naraz. Dokonca aj keď ste doma, aby ste naňho dohliadali, nemali by ste ho ale hneď púšťať po dome. V dome je príliš veľa vecí, ktoré by šteniatko mohlo žuť, skryť alebo ktoré mu môžu ublížiť. Držať ho v kuchyni alebo v inej malej miestnosti s dverami alebo detskou zábranou môže byť istým spôsobom, aby ste zabránili Vášmu šteňaťu rozvíjať zlé návyky.

Zabráňte ničivému žuvaniu

Šteňatá chcú žuť. To pravdepodobne nie je novinkou pre mnohých ľudí, najmä pre tých s novým šteniatkom doma. Skôr ako sa posnažíte zabrániť šteniatku žuť, je dôležité, aby ste ho naučili, ktoré veci sú vhodné pre žuvanie, ako napríklad niektoré z jeho hračiek.

Zadržanie je jedným z nástrojov Vášho arzenálu, pokiaľ ide o žuvacie tréningy. Umožňuje Vám zabrániť tomu, aby Vaše šteňa malo možnosť žuť nábytok, topánky alebo čokoľvek iné, čo by nemalo.

Základná poslušnosť

Šteňatá sú schopné začať pracovať na základnej poslušnosti hneď, ako ich prinesiete domov. Použite pozitívne posilnenie, aby ste začali pracovať na základných príkazoch na výcvik psov a čoskoro bude Vaše šteňa schopné sedieť, ľahnúť si a prísť na povel. Tieto základné príkazy pomôžu Vášmu šteniatku len a len prospieť.

Zabráňte problémom so správaním

Keď trénujete šteniatka, máte schopnosť naučiť ich dobré správanie skôr, než začnú rozvíjať niektoré z bežnejších problémov so správaním. Začnite tým, že svojmu šteniatku poskytnete veľa zaujímavých hračiek http://www.pkrediti.com, cvičení a tréningov. Šteniatko, ktoré si musí nájsť svoj vlastný zdroj zábavy, je s väčšou pravdepodobnosťou zapojené do nevhodného správania. Môžete tiež použiť základné príkazy poslušnosti, aby ste predišli problémom bežného správania psov. Môžete napríklad požiadať vaše šteňa, aby skôr sedelo. Jedným z najlepších spôsobov, ako pracovať na všetkých aspektoch výcviku šteniat, je tzv. trieda šteniatok. Tieto triedy zvyčajne ponúkajú všetko: socializáciu, základnú poslušnosť, predchádzanie problémovému správaniu a iné.